bir şeyler değişti & iş aramaya devam #2

bu yazıyı yazdıktan bir süre sonra mühendis ofisine geçirildim.

10 aydır fabrikanın haftalık temizlenmesinden, ustaların getir-götür işlerine, tezgahçılığa kadar her şeyi yaptığım ve tezgahları, işin yapılışını da öğrendiğim sürecin sonunda nihayet mühendis olarak görevlendirildim.

şu anda:
sorumlusu olduğum departmanın, imalatının, siparişe göre planlanıp takip edilmesinden,
yeni ürün tasarımı yapmaktan,
ürün tasarımlarını revize etmekten,
kalitenin sağlanmasından ve sürdürülmesinden,
malzeme alımının planlanmasından,
teknik resimlerden ve üretime uygun şekilde ürün modellenmesinden sorumluyum.

sorumluluklarımın çok ve çeşitli olmasından dolayı birkaç departmanla ve çok sayıda ustayla ilgileniyorum. bu yoğunluktan, çok fazla şey öğrendiğim için memnun olmakla birlikte beni yoran, çözmeye sabırla uğraştığımız kronikleşen bazı sorunlar var. günümün bazen büyük kısmının işimi yapmakla değil, bu gibi sorunları çözmeye çalışmakla geçiyor olması hem iştahımı kaçırıyor hem de beni verimsizleştiriyor.

arkadaşlarımın paylaşımlarını takip ettiğimde güler yüzlü, keyifli, iletişime açık insanlarla çalıştıklarını görüyorum, tabii imrendiğim bir durum.

dolayısıyla iş arayışım aktif olarak devam ediyor. malzeme bilimi bilgimi de kullanabileceğim, literatür okumamı gerektiren (teşvik eden), zihnimi açan, enerjimi işime ve çevreme aktardığımda bunu kabul edecek ilham veren insanlarla birlikte çalışabileceğim, karşılığında da hak ettiğimi alacağım işin arayışındayım.